Arduino Çeşitleri Nelerdir?

Tarih: 16.08.2021 18:03
Arduino Çeşitleri Nelerdir?
Kullanımı oldukça basit bir kart olması nedeniyle ilgi çeken Arduino’nun farklı çeşitleri olduğunu bilmelisiniz. Bu çeşitler sayesinde hem kaliteli sonuçlar elde edebilir hem de beklentilerinize uygun çözümler üretebilirsiniz. Şimdi Arduino ürünlerinde hangi seçeneklerden yararlanabilirsiniz inceleyelim.

Arduino Uno
Arduino Uno kartı projelerde en yaygın kullanılan Arduino kartıdır. Aklınıza gelen bir çok projenizi rahatlıkla gerçeğe dönüştürmenizi sağlayacak çok sayıda temel özelliği üzerinde barındırmaktadır. Sitemizdeki Arduino Uno modellerini ve eğitim setlerini incelemek için bu linke tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Arduino Nano
Arduino Nano kartı, Uno ile benzer özelliklere sahiptir. Genellikle küçük tasarımlar için tercih edildiğinden söz etmek gerekmektedir. Uno ile değişimli bir şekilde kullanabileceğiniz bu kartın çok tercih edildiğinden de söz etmek gerekmektedir.

Arduino Mega
Arduino Mega, Arduino Uno ile benzer özelliklere sahiptir. Bir kart olarak en çok tercih edilenler arasında olması ilgi çekiciliğini ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra mega tasarımlarda da çok yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Komponenet sayısının fazla olduğu ve mega projelerin söz konusu olduğu durumlarda Arduino Mega kullanmak mümkündür. Siz de bu tercihi yaparak en ideal sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Arduino Esplora
Diğer modellerle kıyaslandığında çok farklı olan Esplora kumandaya benzetilen yapıya sahiptir. Ortaya konma amacı Arduino’da yeni olanların çeşitli sensörleri kullanmasını kolaylaştırmaktır. Sensörler, joystick ve farklı elektronik parçaların eklenmesi ile işlevselliği artmaktadır.
Arduino kullanımının çok avantajlı olması ve her geçen gün daha da artış göstermesi nedeniyle bu platform önem kazanmaktadır. Siz de bu konuda en ideal seçeneklerden yararlanmak adına mutlaka alternatiflere bir göz atmalısınız. Yazılım ve kodlama konusunda sizleri bekleyen alternatifler sayesinde harikalar yaratabilirsiniz.

Arduino nedir sorusuna cevap bulduğunuza göre sıra Arduino kullanımı ile harikalar yaratmakta!

Arduino modelleri ve setleri almak için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. Detaylar için https://www.rakunrobotik.com/arduino/arduino-modelleri-c-11 bağlantısını tıklayınız.

 
Yükleniyor...